Záznam z ekumenické bohoslužby

V neděli 28.října se v hlavním bohoslužebném čase sešli ve Svitavách křesťané z různých církví i širší veřejnost ke společné Ekumenické bohoslužbě vděčnosti při příležitosti stého výročí vzniku Československa a konce první světové války.

Záznam z bohoslužby je díky svitavské televizi ke shlédnutí zde

Při bohoslužbě zněly tyto biblické texty:  a kázání.

Ekumenická bohoslužba vděčnosti

V neděli 28. října 2018 v 9:30 se jako každou neděli sejdeme k bohoslužbám. Tentokrát ovšem nikoli v naší modlitebně, ale společně se všemi ostatními v "Bílém" kostele na svitavském náměstí. Při ekumenické bohoslužbě chceme děkovat za vše, co jsme přijali a přijímáme, za svobodu, ve které žijeme a prosit za sílu a odvahu k odpovědnému životu.

"Byli jste povoláni ke svobodě. Jen nemějte svobodu za příležitost k prosazování sebe sama, ale služte v lásce jedni druhým." (List Galatským 5,13)

Sborový výlet do Chrudimi a do Slatiňan

Evangelická církev ve Svitavách srdečně zve své členy, přátele a příznivce na

Sborový výlet do Chrudimi a do Slatiňan

neděle 14. října 2018

Chrudim – 9.00 bohoslužby (syn. senior D. Ženatý, far. sboru A. Lavická) číst dál »

Esperanto na Kavárničce

Srdečně zveme na Kavárničku - setkání pro starší i střední generaci

Po úvodní pobožnosti promluví host, Libuše Dvořáková, na téma:

Esperanto ve Svitavách a ve světě.

V úterý 11. září 2018 od 10:00 ve sborovém domě ČCE ve Svitavách, Poličská 3

Dovoz i odvoz zajištěn. Zájmeci o odvoz kontaktujte 606 403 951 (J. Bodeček). Těšíme se na setkání.

Křesťanská výchova pro děti - náboženství

Pravidelné setkání dětí v týdnu bude pravděpodobně stejně jako v minulém roce v pátek po obědě. Od 13:30 je prostor pro vyběhání se na zahradě, od 14:00 (možná se posune na 14:10/15) začínáme s programem. Konec v 15:00. Přihlašujte děti zde

Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat

na ekumenickou vycházku
k lesní poutní kapli Mariánská studánka
v neděli 1. července číst dál »

Hostem Daniel Kvasnička

Ve čtvrtek 21. června se koná tradiční "opékání s hostem". Tím bude Daniel Kvasnička, kazatel Církve bratrské v Litomyšli a také ve Svitavách, mj. bloger a iniciátor různých společenských akcí. Pozvání je na 17. hodinu, společný program začne v 17:30.

Noc kostelů

Také letos se připojujeme k tradiční Noci kostelů. Tento pátek 25. května od 18 hodin. V našem sborovém domě budou od 20 hodin Rytmické bohoslužby, od 22 hodin zakončení večerní modlitbou Taizé. Jinak příležitost k rozhovoru, dílny pro děti. Mnohé další v kostelech a prostorách jiných církví. Více v přiloženém programu.

Osel - záznam vánočního divadla 2017

Záznam vánočního divadla dětí a mládeže svitavského evangelického sboru je ke shlédnutí. Díky Fedrselům!

Podle původní předlohy Michala Kitty upraveno pro svitavské.

Jarní dopis a zpráva o životě sboru za rok 2017

V příloze naleznete jarní sborový dopis a zprávu o životě sboru za rok 2017. Tu předkládá staršovstvo sborovému shromáždění, které se bude konat v neděli 18. března po bohoslužbách.