Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat

na ekumenickou vycházku
k lesní poutní kapli Mariánská studánka
v neděli 1. července číst dál »

Hostem Daniel Kvasnička

Ve čtvrtek 21. června se koná tradiční "opékání s hostem". Tím bude Daniel Kvasnička, kazatel Církve bratrské v Litomyšli a také ve Svitavách, mj. bloger a iniciátor různých společenských akcí. Pozvání je na 17. hodinu, společný program začne v 17:30.

Noc kostelů

Také letos se připojujeme k tradiční Noci kostelů. Tento pátek 25. května od 18 hodin. V našem sborovém domě budou od 20 hodin Rytmické bohoslužby, od 22 hodin zakončení večerní modlitbou Taizé. Jinak příležitost k rozhovoru, dílny pro děti. Mnohé další v kostelech a prostorách jiných církví. Více v přiloženém programu.

Osel - záznam vánočního divadla 2017

Záznam vánočního divadla dětí a mládeže svitavského evangelického sboru je ke shlédnutí. Díky Fedrselům!

Podle původní předlohy Michala Kitty upraveno pro svitavské.

Jarní dopis a zpráva o životě sboru za rok 2017

V příloze naleznete jarní sborový dopis a zprávu o životě sboru za rok 2017. Tu předkládá staršovstvo sborovému shromáždění, které se bude konat v neděli 18. března po bohoslužbách.

Sederová večeře 2018

I o letošních Velikonocích se sejdeme ke společnému stolu. Na Zelený čtvrtek budeme slavit sederovou večeři. V Židovském prostředí tato tradiční slavnost připomínala vysvobození z egyptského otroctví, Boží vedení a dar svobody. Právě tuto hostinu slavil i Ježíš s učedníky v předvečer svého ukřižování. Křesťané o ní mluví jako o Ježíšově "poslední večeři". číst dál »

70 let evangelického sboru ve Svitavách

Srdečně zveme na sborový den - 4. března , při kterém si chceme s vděčností připomenout 70 let samostatného evangelického sboru ve Svitavách. Nechceme jen hledět zpět, ale také přemýšlet nad současností a budoucností. Přednášku na téma: Co je důležité na evangelickém sboru přednese Daniel Ženatý, synodní senior ČCE. Plánovaný program:

• 9:30 rytmické bohoslužby s večeří Páně, Daniel Ženatý, Filip Keller

Vánoční sborový dopis

V příloze naleznete vánoční sborový dopis s rozpisem bohoslužeb a setkání.

Osel - vánoční divadlo

Srdečně zveme na vánoční divadlo dětí a mládeže. Hrajeme v neděli 17. prosince v 9:30 s bohoslužebným úvodem, v 17:00 pro širší veřejnost.

Kdo je Boží posel?

Může to být osel,

můžu to být i já.

Můžeš to být ty i já,