Rozcestník kroniky

V níže najdete všechny příspěvky týkající se života sboru. Chcete-li, můžete si některé informace vyfiltrovat:

Vánoční dopis 2019

V příloze najdete vánoční sborový dopis s pozváním na bohoslužby.

Bohoslužby během vánočních svátků

15. prosince - 3. adventní neděle

• 8:00 Radiměř bohoslužby
  • 9:30 Svitav ybohoslužby

22. prosince 4. adventní neděle číst dál »

Na stopě - záznam vánočního divadla 2018

Opět díky Fedrselům máme záznam vánočního divadla dětí a mládeže. "Na stopě vánočního dítěte" na motivy Antoinette Steiner. Jen byl záznam dosud lehce utajen. Berte to jako upoutávku na připravované letošní divadlo, kdy bude zase vypravovat osel.

Umřít? Dobře. Ale umřít dobře!

Srdečně zveme na sborovou neděli 24. listopadu 2019

9:30 Rytmické bohoslužby

Umřít? Dobře. Ale umřít dobře!

povídání a rozhovor
s ředitelkou domácího hospice Cesta domů Ruth Šormovou

12:30 společný oběd, káva, rozhovor
14:00 zdobení perníčků

Opékání s hostem - Alexandrem Flekem

V středu 12. června od 17 hodin zveme na tradiční opékání s hostem. Letos spojíme s Paraturné Alexandra Fleka, autora Parabible – knize o tom, jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrával dnes. Více zde: https://www.parabible.cz/

Scházíme se od 17 hodin, společný program začne v 17:30. V naději dobrého počasí se program odehraje na zahradě, menší děti mohou využít hřiště. V případě deště budeme uvnitř, i zde je herna pro děti. číst dál »

Jarní ekumenická vycházka

Srdečně zveme na

jarní ekumenickou vycházku

Údolím řeky Doubravy

1. května 2019

Turisticky značená trasa z Bílku do Chotěboře v délce 6 km je rozmanitě náročná, v místech soutěska Koryto, Pod Sokolohrady, Pod čertovým stolkem až mírně obtížná. číst dál »

Zpráva o životě sboru za rok 2018

Každoročně předkládá staršovstvo sborovému shromáždění Zprávu o životě sboru. Naleznete v příloze.

V ní také pozvání na nadcházející události: číst dál »

Budeš usilovat o spravedlnost

"Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost" je citát z 5. knihy Mojžíšovy, který je ústředním mottem letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

Ve Svitavách se sejdeme ke dvěma bohoslužbám. Ve středu 16. ledna v evangelické modlitebně (Poličská 3), a ve středu 23. ledna v kostele navštívení Panny Marie (Bílý kostel), vždy v 17:30.

Téma týdne modliteb souzní s tématem, které souzní s připomínaným výročím činu oběti Jana Palacha. Po bohoslužbě ve středu 16. ledna se můžete připojit ke společnému průvodu na svitavské náměstí, kam jsou zváni všichni, kdo si chtějí význam Palachova mimořádného činu připomenout. Více o pietní vzpomínce zde.

Záznam z ekumenické bohoslužby

V neděli 28.října se v hlavním bohoslužebném čase sešli ve Svitavách křesťané z různých církví i širší veřejnost ke společné Ekumenické bohoslužbě vděčnosti při příležitosti stého výročí vzniku Československa a konce první světové války.

Záznam z bohoslužby je díky svitavské televizi ke shlédnutí zde

číst dál »

Osel - záznam vánočního divadla 2017

Záznam vánočního divadla dětí a mládeže svitavského evangelického sboru je ke shlédnutí. Díky Fedrselům!

Podle původní předlohy Michala Kitty upraveno pro svitavské.