Budeš usilovat o spravedlnost

"Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost" je citát z 5. knihy Mojžíšovy, který je ústředním mottem letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

Ve Svitavách se sejdeme ke dvěma bohoslužbám. Ve středu 16. ledna v evangelické modlitebně (Poličská 3), a ve středu 23. ledna v kostele navštívení Panny Marie (Bílý kostel), vždy v 17:30.

Téma týdne modliteb souzní s tématem, které souzní s připomínaným výročím činu oběti Jana Palacha. Po bohoslužbě ve středu 16. ledna se můžete připojit ke společnému průvodu na svitavské náměstí, kam jsou zváni všichni, kdo si chtějí význam Palachova mimořádného činu připomenout. Více o pietní vzpomínce zde.

Záznam z ekumenické bohoslužby

V neděli 28.října se v hlavním bohoslužebném čase sešli ve Svitavách křesťané z různých církví i širší veřejnost ke společné Ekumenické bohoslužbě vděčnosti při příležitosti stého výročí vzniku Československa a konce první světové války.

Záznam z bohoslužby je díky svitavské televizi ke shlédnutí zde

číst dál »

Osel - záznam vánočního divadla 2017

Záznam vánočního divadla dětí a mládeže svitavského evangelického sboru je ke shlédnutí. Díky Fedrselům!

Podle původní předlohy Michala Kitty upraveno pro svitavské.

Jarní dopis a zpráva o životě sboru za rok 2017

V příloze naleznete jarní sborový dopis a zprávu o životě sboru za rok 2017. Tu předkládá staršovstvo sborovému shromáždění, které se bude konat v neděli 18. března po bohoslužbách.

70 let evangelického sboru ve Svitavách

Srdečně zveme na sborový den - 4. března , při kterém si chceme s vděčností připomenout 70 let samostatného evangelického sboru ve Svitavách. Nechceme jen hledět zpět, ale také přemýšlet nad současností a budoucností. Přednášku na téma: Co je důležité na evangelickém sboru přednese Daniel Ženatý, synodní senior ČCE. Plánovaný program:

• 9:30 rytmické bohoslužby s večeří Páně, Daniel Ženatý, Filip Keller

Vánoční sborový dopis

V příloze naleznete vánoční sborový dopis s rozpisem bohoslužeb a setkání.

Setkávání bez bariér - záznam

Slavnostní otevření bezbariérové rampy očima svitavské televize:

Setkávání bez bariér - bohoslužby, beseda

Srdeně zveme na neděli 19. listopadu k setkání bez bariér. Program: číst dál »

Velké lidu sčítání - záznam vánoční hry

Z původní předlohy Michaely Svobodové z Jeseníku prošla hra různými úpravami i do svitavské verze.

Sborový den s Janem Dusem

Srdečně zveme ke sborovému dni na neděli 2. dubna. Hostem bude Jan Dus z Poličky, ředitel střediska Humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

9:30 - bohoslužby s večeří Páně

11:00 - Jan Dus - zahraniční aktivity střediska Humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie

12:30 - společný oběd a společné posezení.