Ekumenický týden modliteb

Křesťanské církve ve Svitavách srdečně zvou na
Ekumenická setkání
v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

čtvrtek 11. ledna v 17:30
modlitba Taizé s biblickým výkladem
pravoslavná kaple sv. Jiří (pod nádražím)

středa 17. ledna v 17:30
Ekumenická bohoslužba
modlitebna ČCE (Poličská 3)

„Miluj Hospodina, Boha svého…
a svého bližního jako sám sebe“
(L 10,27)

Texty pro tento rok připravil ekumenický tým z Burkina Fasa.

Burkina Faso se nachází v západní Africe, v oblasti Sahelu, která zahrnuje také sousedící země Mali a Niger. Země v současnosti zažívá vážnou bezpečnostní krizi, která postihuje všechna náboženská společenství a církve. Po velkém džihádistickém útoku, který byl spáchán v roce 2016, se situace ještě dramaticky zhoršila. Množí se zde teroristické útoky, bezpráví a obchodování s lidmi. Tato neutěšená bezpečnostní situace podkopává sociální soudržnost, mír i národní jednotu.

Výzva ke spolupráci na přípravě textů pro Týden modliteb za jednotu křesťanů v roce 2024 zavazuje různé burkinafaské církve k tomu, aby v tomto pro jejich zemi obtížném období kráčely, modlily se a pracovaly společně a ve vzájemné lásce. Křesťané v Burkina Faso si velmi silně uvědomují, že láska je vetkána do DNA křesťanské víry. Kristova láska, která všechny křesťany spojuje, je silnější než rozdělení a burkinafaští křesťané se zavazují jít cestou lásky k Bohu i lásky k bližnímu. Spoléhají přitom na to, že Boží láska je silnější než násilí, které v současnosti sužuje jejich zemi.