Pozvánky

Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat

na ekumenickou vycházku
k lesní poutní kapli Mariánská studánka
v neděli 1. července číst dál »

Hostem Daniel Kvasnička

Ve čtvrtek 21. června se koná tradiční "opékání s hostem". Tím bude Daniel Kvasnička, kazatel Církve bratrské v Litomyšli a také ve Svitavách, mj. bloger a iniciátor různých společenských akcí. Pozvání je na 17. hodinu, společný program začne v 17:30.

Sederová večeře 2018

I o letošních Velikonocích se sejdeme ke společnému stolu. Na Zelený čtvrtek budeme slavit sederovou večeři. V Židovském prostředí tato tradiční slavnost připomínala vysvobození z egyptského otroctví, Boží vedení a dar svobody. Právě tuto hostinu slavil i Ježíš s učedníky v předvečer svého ukřižování. Křesťané o ní mluví jako o Ježíšově "poslední večeři". číst dál »

Setkávání bez bariér - bohoslužby, beseda

Srdeně zveme na neděli 19. listopadu k setkání bez bariér. Program: číst dál »

Na jedné cestě

31. října uplyne 500 let ode dne, kdy německý katolický kněz Martin Luther uveřejnil (podle legendy přibil na vrata kostela) ve Wittenberku svých 95 tezí. V nich vyjádřil kritiku praxe tehdejší církve zejména ve věci prodávání odpustků. Teze psal jako podklad k akademické diskusi. Došlo ovšem k velkému názorovému rozkolu, který vyústil v Lutherovu exkomunikaci. Ta následně dala vzniknout reformnímu hnutí, ze kterého vzešly evangelické církve. Dlouhá léta se tak církve a křesťané v nich sobě vzdalovali a často nenacházeli společnou řeč. číst dál »

Žehnání Nejsvětější Trojice v Ostrém Kameni

Společně s dalšími církvemi zveme k setkání u obnovené sochy Nejsvětější rojice v Ostrém Kameni - sobota 10. června v 15 hodin.

Na pěší cestu k místu Nejsvětější trojice u Ostrého Kamene se můžete vydat i společně s ostatními poutníky:

• 13:15 od sborového domu Českobratrské církve evangelické, Poličská 3
  • 14:15 od kapličky Cyrila a Metoděje v Ostrém Kameni.

Program: číst dál »

Co nás čeká v červnu

Srdečně zveme na nejbližší červnová setkání: číst dál »

Noc kostelů a muzeí ve Svitavách

V pátek 9. června se koná Noc kostelů, ve Svitavách letos spojená s muzejní nocí. Na stránkách městě je přehledně program celého pátečního odpoledne.

Na stránkách Noci kostelů je program v naší modlitebně i v dalších svitavských kostelech.

Sborový den s Janem Dusem

Srdečně zveme ke sborovému dni na neděli 2. dubna. Hostem bude Jan Dus z Poličky, ředitel střediska Humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

9:30 - bohoslužby s večeří Páně

11:00 - Jan Dus - zahraniční aktivity střediska Humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie

12:30 - společný oběd a společné posezení.

Sederová večeře 2017

I o letošních Velikonocích se sejdeme ke společnému stolu. Na Zelený čtvrtek budeme slavit sederovou večeři. V Židovském prostředí tato tradiční slavnost připomínala vysvobození z egyptského otroctví, Boží vedení a dar svobody. A právě tuto hostinu slavil Ježíš s učedníky v předvečer svého ukřižování. Křesťané o ní mluví jako o Ježíšově "poslední večeři". číst dál »