Pozvánky

Sederová večeře 2020

I letos budeme na Zelený čtvrtek slavit sederovou večeři. V Židovském prostředí tato tradiční slavnost připomínala vysvobození z egyptského otroctví, Boží vedení a dar svobody. Právě tuto hostinu slavil i Ježíš s učedníky v předvečer svého ukřižování. Křesťané o ní mluví jako o Ježíšově "poslední večeři". Při ní Ježíš vyzval své učedníky aby jedli chléb a pili víno na jeho památku. číst dál »

Opékání s hostem - Alexandrem Flekem

V středu 12. června od 17 hodin zveme na tradiční opékání s hostem. Letos spojíme s Paraturné Alexandra Fleka, autora Parabible – knize o tom, jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrával dnes. Více zde: https://www.parabible.cz/

Scházíme se od 17 hodin, společný program začne v 17:30. V naději dobrého počasí se program odehraje na zahradě, menší děti mohou využít hřiště. V případě deště budeme uvnitř, i zde je herna pro děti. číst dál »

Jarní ekumenická vycházka

Srdečně zveme na

jarní ekumenickou vycházku

Údolím řeky Doubravy

1. května 2019

Turisticky značená trasa z Bílku do Chotěboře v délce 6 km je rozmanitě náročná, v místech soutěska Koryto, Pod Sokolohrady, Pod čertovým stolkem až mírně obtížná. číst dál »

Sederová večeře 2019

Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat

na ekumenickou vycházku
k lesní poutní kapli Mariánská studánka
v neděli 1. července číst dál »

Hostem Daniel Kvasnička

Ve čtvrtek 21. června se koná tradiční "opékání s hostem". Tím bude Daniel Kvasnička, kazatel Církve bratrské v Litomyšli a také ve Svitavách, mj. bloger a iniciátor různých společenských akcí. Pozvání je na 17. hodinu, společný program začne v 17:30.

Sederová večeře 2018

I o letošních Velikonocích se sejdeme ke společnému stolu. Na Zelený čtvrtek budeme slavit sederovou večeři. V Židovském prostředí tato tradiční slavnost připomínala vysvobození z egyptského otroctví, Boží vedení a dar svobody. Právě tuto hostinu slavil i Ježíš s učedníky v předvečer svého ukřižování. Křesťané o ní mluví jako o Ježíšově "poslední večeři". číst dál »

Setkávání bez bariér - bohoslužby, beseda

Srdeně zveme na neděli 19. listopadu k setkání bez bariér. Program: číst dál »

Na jedné cestě

31. října uplyne 500 let ode dne, kdy německý katolický kněz Martin Luther uveřejnil (podle legendy přibil na vrata kostela) ve Wittenberku svých 95 tezí. V nich vyjádřil kritiku praxe tehdejší církve zejména ve věci prodávání odpustků. Teze psal jako podklad k akademické diskusi. Došlo ovšem k velkému názorovému rozkolu, který vyústil v Lutherovu exkomunikaci. Ta následně dala vzniknout reformnímu hnutí, ze kterého vzešly evangelické církve. Dlouhá léta se tak církve a křesťané v nich sobě vzdalovali a často nenacházeli společnou řeč. číst dál »

Žehnání Nejsvětější Trojice v Ostrém Kameni

Společně s dalšími církvemi zveme k setkání u obnovené sochy Nejsvětější rojice v Ostrém Kameni - sobota 10. června v 15 hodin.

Na pěší cestu k místu Nejsvětější trojice u Ostrého Kamene se můžete vydat i společně s ostatními poutníky:

• 13:15 od sborového domu Českobratrské církve evangelické, Poličská 3
  • 14:15 od kapličky Cyrila a Metoděje v Ostrém Kameni.

Program: číst dál »