Ekumena

Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat

na ekumenickou vycházku
k lesní poutní kapli Mariánská studánka
v neděli 1. července číst dál »

Noc kostelů

Také letos se připojujeme k tradiční Noci kostelů. Tento pátek 25. května od 18 hodin. V našem sborovém domě budou od 20 hodin Rytmické bohoslužby, od 22 hodin zakončení večerní modlitbou Taizé. Jinak příležitost k rozhovoru, dílny pro děti. Mnohé další v kostelech a prostorách jiných církví. Více v přiloženém programu.

Na jedné cestě

31. října uplyne 500 let ode dne, kdy německý katolický kněz Martin Luther uveřejnil (podle legendy přibil na vrata kostela) ve Wittenberku svých 95 tezí. V nich vyjádřil kritiku praxe tehdejší církve zejména ve věci prodávání odpustků. Teze psal jako podklad k akademické diskusi. Došlo ovšem k velkému názorovému rozkolu, který vyústil v Lutherovu exkomunikaci. Ta následně dala vzniknout reformnímu hnutí, ze kterého vzešly evangelické církve. Dlouhá léta se tak církve a křesťané v nich sobě vzdalovali a často nenacházeli společnou řeč. číst dál »

Žehnání Nejsvětější Trojice v Ostrém Kameni

Společně s dalšími církvemi zveme k setkání u obnovené sochy Nejsvětější rojice v Ostrém Kameni - sobota 10. června v 15 hodin.

Na pěší cestu k místu Nejsvětější trojice u Ostrého Kamene se můžete vydat i společně s ostatními poutníky:

• 13:15 od sborového domu Českobratrské církve evangelické, Poličská 3
  • 14:15 od kapličky Cyrila a Metoděje v Ostrém Kameni.

Program: číst dál »

Ekumenické bohoslužby ve Svitavách

Jako každoročně se ve Svitavách sejdeme ke dvěma ekumenickým bohoslužbám v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

První bude ve čtvrtek 12. ledna od 17:30 v Domově na rozcestí.

Druhá bude ve středu 18. ledna od 17:30 v modlitebně ĆCE (Poličská 3). Zde počítáme i s programem pro děti.

Přijměte srdečné pozvání!

Ekumenické bohoslužby - 760 let Svitav

V neděli 13. listopadu v 16:30 budou v Bílém kostele na náměstí ekumenické bohoslužby vděčnosti v souvislosti s oslavami 760. let od první zmínky o městě Svitavy. Srdečně zvou křesťanské církve ve Svitavách.

Pěší vycházka kolem lanškrounských rybníků

Srdečně zveme na jarní pěší ekumenickou vycházku konanou v sobotu 28. května 2016 kolem lanškrounských rybníků s názvy: Krátký, Dlouhý, Olšový, Pšeničkův, Slunečný. číst dál »

Ekumenické bohoslužby

Křesťanské církve ve Svitavách zvou k ekumenickým bohoslužbám v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

• čtvrtek 14. ledna v 17:30Domov na rozcestí, nám. T.G.M. 33
  • středa 20. ledna v 17:30 – Poličská 3 (včetně programu pro děti)

Z průvodního dopisu k letošnímu Týdnu modliteb: číst dál »

Bohoslužba smíření k 600. výročí upálení M. J. Husa

Svitavští křesťané, evangelíci i katolíci společně zvou na Bohoslužbu smíření k 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Bohoslužba se koná v předvečer výročí, v neděli 5. července od 18 hodin v kostele Navštívení Panny Marie na svitavském náměstí.

Připojujeme se tak ke společné výzvě České biskupské konference a Ekumenické rady církví: číst dál »

Noc kostelů ve Svitavách

Také náš sborový dům se v pátek 29. května od 18 hodin otevře v rámci Noci kostelů. Na programu bude vyprávění s dětmi, čtení Husových textů, koncert pěveckého sboru RAKOS, večerní ztišení se zpěvy z Taizé.

Konkrétní program v naší modlitebně, ale i v dalších svitavských kostelech najdete ZDE