Ekumenická vycházka 28.4.2024

Evangelická církev ve Svitavách srdečně zve všechny zájemce - přátele, turisty a milovníky přírody na EKUMENICKOU VYCHÁZKU.

Dne 28.4.2024 vyjedeme do Vysokého Mýta, odkud se procházkou přes turisticky a přírodně zajímavá místa přesuneme do Chocně.

Celková délka trasy max. 10 km.

lipova_alej_chocen

SRAZ: Svitavy v 11:45 na nádraží ČD, odjezd rychlíkem ve 12:03

NÁVRAT: do Svitav v 18:00

S SEBOU: občerstvení – pláštěnky -

Ekumenický týden modliteb

Křesťanské církve ve Svitavách srdečně zvou na
Ekumenická setkání
v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

čtvrtek 11. ledna v 17:30
modlitba Taizé s biblickým výkladem
pravoslavná kaple sv. Jiří (pod nádražím)

středa 17. ledna v 17:30
Ekumenická bohoslužba
modlitebna ČCE (Poličská 3)

„Miluj Hospodina, Boha svého…
a svého bližního jako sám sebe“
(L 10,27)

Texty pro tento rok připravil ekumenický tým z

Modlitba za mír

Jste srdečně zváni ke společným modlitbám za mír. Modlitby proběhnou online poslední neděli církevního roku,
26. listopadu od 20:00

Můžete si připravit vlastní modlitbu, která během modliteb zazní či bude napsána do chatu, nebo se připojit k modlitbám ostatních. Modlitby i s následným rozhovorem budou trvat maximálně hodinu. Na zkoušku se lze připojovat již od 19:45.

Na setkání se těší: Marianna

Jarní vycházka ústeckoorlickou přírodou

Evangelická církev ve Svitavách, srdečně zve na tradiční jarní ekumenickou vycházku v neděli 14. května 2023.

TRASA: z nádraží ČD v Ústí nad Orlicí, kde se nachází stará staniční budova - kulturní památka, projdeme částí Kerhartice, dále půjdeme na Háje a Tři Lipky. V Luhu se podíváme na tzv. „Dolečkovic myslivnu“, památník otce a syna Dolečkových, kteří pomáhali za 2. světové války partyzánům

Lednová ekumenická setkání

Křesťanské církve ve Svitavách srdečně zvou na Ekumenická setkání v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

Noc kostelů 2022 - 10. června

Jako každý rok se v červnový pátek (letos 10.6.) otevřou dveře kostelů a modliteben. K návštěvě bohoslužeb, koncertu, k rozhovoru, k meditaci. Tak tomu bude také ve Svitavách. Program svitavské Noci kostelů je následující:

Program Noci kostelů, Svitavy

Více se dozvíte na stránkách Noci kostelů

Ekumenická setkání v lednu

Křesťanské církve ve Svitavách srdečně zvou na

Ekumenická setkání

v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů

do kostela Navštívení Panny Marie (na náměstí)

čtvrtek 13. ledna v 17:30 - Večerní modlitba Taizé

čtvrtek 20. ledna v 17:30 - Ekumenická bohoslužba

Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“ (Mt 2,2)

Program letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů nám

Zachovali se k nám neobyčejně laskavě.

"Zachovali se k nám neobyčejně laskavě." je citát z biblické knihy Skutků apoštolských (28. kap. verš 2), který je mottem letošího týdne modliteb za jednotu křestťanů.

K ekumenickým bohoslužbám se ve Svitavách letos sejdeme:

• ve středu 15. ledna od 17:30 v modlitebně ČCE (Poličská 3). Tématem bude "Pohostinnost – prokazovat neobyčejnou laskavost"
  • ve středu 22. ledna od 17:30 v kostele Navštívení P.Marie (Bílý). Tématem bude "Důvěra - nebojte se a věřte"

V neděli 17. listopadu ekumenicky společně

V neděli 17. listopadu v 9:30 se sejdeme společně s ostatními křesťany k ekumenické bohoslužbě v kostele navštívení P.Marie (Bílý kostel) na náměstí u příležitosti výročí 30. let od pádu komunistické moci v naší zemi.

Bohoslužby v evangelické modlitebně na Poličské nebudou. Katolický farář uděluje dispens od účastni na nedělní mši pro katolické věřící zúčastnící se ekumenické bohoslužby.