Ekumena

Budeš usilovat o spravedlnost

"Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost" je citát z 5. knihy Mojžíšovy, který je ústředním mottem letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

Ve Svitavách se sejdeme ke dvěma bohoslužbám. Ve středu 16. ledna v evangelické modlitebně (Poličská 3), a ve středu 23. ledna v kostele navštívení Panny Marie (Bílý kostel), vždy v 17:30.

Téma týdne modliteb souzní s tématem, které souzní s připomínaným výročím činu oběti Jana Palacha. Po bohoslužbě ve středu 16. ledna se můžete připojit ke společnému průvodu na svitavské náměstí, kam jsou zváni všichni, kdo si chtějí význam Palachova mimořádného činu připomenout. Více o pietní vzpomínce zde.

Záznam z ekumenické bohoslužby

V neděli 28.října se v hlavním bohoslužebném čase sešli ve Svitavách křesťané z různých církví i širší veřejnost ke společné Ekumenické bohoslužbě vděčnosti při příležitosti stého výročí vzniku Československa a konce první světové války.

Záznam z bohoslužby je díky svitavské televizi ke shlédnutí zde

číst dál »

Ekumenická bohoslužba vděčnosti

V neděli 28. října 2018 v 9:30 se jako každou neděli sejdeme k bohoslužbám. Tentokrát ovšem nikoli v naší modlitebně, ale společně se všemi ostatními v "Bílém" kostele na svitavském náměstí. Při ekumenické bohoslužbě chceme děkovat za vše, co jsme přijali a přijímáme, za svobodu, ve které žijeme a prosit za sílu a odvahu k odpovědnému životu.

"Byli jste povoláni ke svobodě. Jen nemějte svobodu za příležitost k prosazování sebe sama, ale služte v lásce jedni druhým." (List Galatským 5,13)

Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat

na ekumenickou vycházku
k lesní poutní kapli Mariánská studánka
v neděli 1. července číst dál »

Noc kostelů

Také letos se připojujeme k tradiční Noci kostelů. Tento pátek 25. května od 18 hodin. V našem sborovém domě budou od 20 hodin Rytmické bohoslužby, od 22 hodin zakončení večerní modlitbou Taizé. Jinak příležitost k rozhovoru, dílny pro děti. Mnohé další v kostelech a prostorách jiných církví. Více v přiloženém programu.

Na jedné cestě

31. října uplyne 500 let ode dne, kdy německý katolický kněz Martin Luther uveřejnil (podle legendy přibil na vrata kostela) ve Wittenberku svých 95 tezí. V nich vyjádřil kritiku praxe tehdejší církve zejména ve věci prodávání odpustků. Teze psal jako podklad k akademické diskusi. Došlo ovšem k velkému názorovému rozkolu, který vyústil v Lutherovu exkomunikaci. Ta následně dala vzniknout reformnímu hnutí, ze kterého vzešly evangelické církve. Dlouhá léta se tak církve a křesťané v nich sobě vzdalovali a často nenacházeli společnou řeč. číst dál »

Žehnání Nejsvětější Trojice v Ostrém Kameni

Společně s dalšími církvemi zveme k setkání u obnovené sochy Nejsvětější rojice v Ostrém Kameni - sobota 10. června v 15 hodin.

Na pěší cestu k místu Nejsvětější trojice u Ostrého Kamene se můžete vydat i společně s ostatními poutníky:

• 13:15 od sborového domu Českobratrské církve evangelické, Poličská 3
  • 14:15 od kapličky Cyrila a Metoděje v Ostrém Kameni.

Program: číst dál »

Ekumenické bohoslužby ve Svitavách

Jako každoročně se ve Svitavách sejdeme ke dvěma ekumenickým bohoslužbám v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

První bude ve čtvrtek 12. ledna od 17:30 v Domově na rozcestí.

Druhá bude ve středu 18. ledna od 17:30 v modlitebně ĆCE (Poličská 3). Zde počítáme i s programem pro děti.

Přijměte srdečné pozvání!

Ekumenické bohoslužby - 760 let Svitav

V neděli 13. listopadu v 16:30 budou v Bílém kostele na náměstí ekumenické bohoslužby vděčnosti v souvislosti s oslavami 760. let od první zmínky o městě Svitavy. Srdečně zvou křesťanské církve ve Svitavách.

Pěší vycházka kolem lanškrounských rybníků

Srdečně zveme na jarní pěší ekumenickou vycházku konanou v sobotu 28. května 2016 kolem lanškrounských rybníků s názvy: Krátký, Dlouhý, Olšový, Pšeničkův, Slunečný. číst dál »