Poklepání základního kamene 25.4.2024

Ve čtvrtek 25.4.2024 v 10:30 hod. dojde k slavnostnímu okamžiku pro svitavskou Diakonii, náš sbor, vlastně i celou komunitu, a to -

POKLEPÁNÍ ZÁKLADNÍHO KAMENE DOMOVA PRO SENIORY VE VENDOLÍ

Tímto bude oficiálně zahájena stavba prvního zařízení Diakonie v Pardubickém kraji.

Budoucí domov se nachází na parcele č. 3248 v sousedství obchodu a Vendolské hospůdky.

Srdečně vás zveme

poklepání základního kamene

Synod ČCE ve Svitavách

Od čtvrtka 19. do soboty 21. května bude ve Svitavách probíhat 4. zasedání 35. synodu Českobratrské církve evangelické. Synod je nejvyšší zákonodárný orgán církve (parlament). Poslanci synodu jako zástupci ze všech částí církve. Jednání synodu bude probíhat ve Fabrice a je veřejné. Máte tak příležitost nahlédnout jak a čím se církev zabývá. Program synodu je zde

Ve čtvrtek od 17 hodin se budou

Nově zvolené staršovstvo i farář

V červnu proběhla v našem sboru dvě sborová volební shromáždění.

Při prvním sborovém shromáždění byl na další období (září 2021 - srpen 2024) byl znovu zvolen kazatelem farář Filip Keller.

Při druhém pak proběhla volba staršovstva na následujících šest let (2021-2027). Členy staršovstva jsou: Josef Bodeček, Jaroslav Coufal, Pavlína Hnátová, Věra Konečná, Zdeňka Marková, Radka Renzová, Hynek Stříteský, David Šmída. Za náhradníky byli zvoleni Bára Žilková a Petr Carda z Radiměře.

Při ustavující schůzi staršovstva byla kurátorkou zvolena Věra Konečná a její náměstkyní Pavlína Hnátová.

Kurátorkou sboru Věra Konečná

Začátkem roku rezignoval na členství ve staršovstvu dosavadní kurátor br. Petr Carda. Staršovstvo sboru jeho rezignaci s lítostí a s velikou vděčností za jeho službu přijalo. Těší se na setkávání s ním při jiných sborových setkáních a aktivitách.

Na jednání staršovstva 6. února byla kurátkorkou sboru zvolena s. Věra Konečná. Ostatní členové staršovstva přijali její zvolení s radostí a přislíbili jí podporu v její nové funkci. Vyprošujeme jí také Boží požehnání.

Za členku staršovstva byla povolána dosavadní první náhradnice, s. Radka Renzová.