Ekumenická vycházka 28.4.2024

Evangelická církev ve Svitavách srdečně zve všechny zájemce - přátele, turisty a milovníky přírody na EKUMENICKOU VYCHÁZKU.

Dne 28.4.2024 vyjedeme do Vysokého Mýta, odkud se procházkou přes turisticky a přírodně zajímavá místa přesuneme do Chocně.

Celková délka trasy max. 10 km.

lipova_alej_chocen

SRAZ: Svitavy v 11:45 na nádraží ČD, odjezd rychlíku ve 12:03

NÁVRAT: do Svitav v 18:00

S SEBOU: občerstvení – pláštěnky -

Jarní vycházka ústeckoorlickou přírodou

Evangelická církev ve Svitavách, srdečně zve na tradiční jarní ekumenickou vycházku v neděli 14. května 2023.

TRASA: z nádraží ČD v Ústí nad Orlicí, kde se nachází stará staniční budova - kulturní památka, projdeme částí Kerhartice, dále půjdeme na Háje a Tři Lipky. V Luhu se podíváme na tzv. „Dolečkovic myslivnu“, památník otce a syna Dolečkových, kteří pomáhali za 2. světové války partyzánům

Vycházka smíšenými choceňskými lesy

Srdečně zveme na vycházku smíšenými choceňskými lesy v neděli 12. června

TRASA: z vlakového nádraží v Chocni po zelené turistické značce kolem Tiché Orlice k památníku sv.Prokopa, na lesní křižovatku běžeckých tras Velká Veranda, Formanskou silničkou nad hradiště Zítkov, k odpočívadlu s pověstí U Černého dubu a dalšímu rozcestí Nad hlubokou. Zde odbočíme na modrou značku, která nás přivede do

Vycházka podél Moravské Sázavy

Srdečně zveme na vycházku podél Moravské Sázavy - v sobotu 2. října 2021

Trasa, 6 km dlouhá, z Lupěného do Zábřehu na Moravě, vede po turistické a naučné značce převážně rovinatým terénem. Krátky, velmi strmý je pouze začátek v Lupěném.

Co nás čeká? Nejprve volná prohlídka přírodního železničního muzea na zrušené páteřní trati, podívaná na nivní tok řeky s několika panely o utváření krajiny, možnost odpočinku na oblázkové pláži, prohlídka bikrosového parku ve zrušeném kamenolomu. Závěr bude patřit návštěvě bývalého evangelického kostela, postaveného v r. 1903 ve stylu novogotiky s průvodním slovem D.Přichystala, faráře CČSH – nynějšího majitele.

Sraz: vlakové nádraží Svitavy v 7:20 (z důvodů zakoupení výhodných skupinových jízdenek)
Odjezd: v 7:42 vlakem směr Česká Třebová
Návrat: příjezd do Svitav se předpokládá nejpozději v 15:27 hodin.
Průkazy na slevu se akceptují: mládež a studenti od 15+, senioři 65+, In karty, IREDO
Občerstvení: svačiny s sebou, v Zábřehu možnost oběda
Případné další informace u Jos.Bodečka, mob. 606 403 951, 724 494 696

Sborový výlet - Brandýs nad Orlicí

v neděli 12. září 2021

pořádáme sborový výlet do Brandýsa nad Orlicí

za duchovním, vlastivědným a historickým poznáním, ale rovněž i odpočinkem.

přihlašování do 31.srpna zde

Program:

• 8.30    bohoslužby v tamním kostele (vede f.Hynek Schuster)
  • 9.30    vzájemné rozhovory a sdílení
  • 10.45    procházka po městě s výkladem průvodce (bratrský hřbitov Žerotínů, vnější prohlídka zámku a parku

Jarní ekumenická vycházka

Srdečně zveme na

jarní ekumenickou vycházku

Údolím řeky Doubravy

1. května 2019

Turisticky značená trasa z Bílku do Chotěboře v délce 6 km je rozmanitě náročná, v místech soutěska Koryto, Pod Sokolohrady, Pod čertovým stolkem až mírně obtížná.

Sborový výlet do Chrudimi a do Slatiňan

Evangelická církev ve Svitavách srdečně zve své členy, přátele a příznivce na

Sborový výlet do Chrudimi a do Slatiňan

neděle 14. října 2018

Chrudim – 9.00 bohoslužby (syn. senior D. Ženatý, far. sboru A. Lavická)

Sborový zájezd do Třešti

Zveme ke sborovému zájezdu do Třeštiměsta s 200 letou historií betlémářství, na sobotu 21. ledna 2017.