Třicátníci v dubnu - povelikonoční téma - Církev

Dubnové setkání "třicátníků" (tj. všech, kteří se tak cítí, přesněji dva/tři/čtyři-cátníků) bude v pondělí 23. dubna opět ve Svitavách u Žilků (Na barikádách 8) od 8 hodin večer. (společný program obvykle začíná o půl deváté). Tentokrát se zamyslíme nad povelikonočním tématem - Církev. Opět se necháme inspirovat knihou Bruna Ferrera - Deset slov o víře.

Z něj dva citáty:

"Pro mnohé křesťany je církev problém. Má špatnou reklamu. Je stále starší a seznam jejích hříchů stále delší. V církvi jsou světci i karieristé, lidé milí i ničemové, mučedníci i násilníci, lidé ochotní pro druhé dát život i nenasytní prospěcháři. Jsou tak dobře maskovaní, že je často těžké rozeznat jedny od druhých. Lidé, kteří ji tvoří, jsou ze stejného masa a kostí jako všichni ostatní. Někdy dělají chyby. Často nejsou upřímní. Možná jsou jen průměrnými hráči, ale jejich hudba je jedinečná." (s.82)

V čem je její jedinečnost? Co znamená církev pro nás? Máme na srdci hlavně tu "naši", nebo Kristovu? Proč v církvi jsme (nebo nejsme) a jaké nad ní sami máme rozpaky? Pro koho je v naší církvi místo? Jsou dveře otevřené nebo přivřené? Tyto a podobné otázky mají být podnětem k přemýšlení nad tématem. A k jedné otázce - Co by se mělo v církvi změnit? - ještě jeden citát z výše jmenované knihy:

"Jeden novinář se vtíravým tónem zeptal Matky Terezy: "Co by se v církvi mělo změnit?" Světice s úměvem odpověděla: "Já a vy."

Přijměte srdečné pozvání. Dveře budou otevřené.