Sborové dny

70 let evangelického sboru ve Svitavách

Srdečně zveme na sborový den - 4. března , při kterém si chceme s vděčností připomenout 70 let samostatného evangelického sboru ve Svitavách. Nechceme jen hledět zpět, ale také přemýšlet nad současností a budoucností. Přednášku na téma: Co je důležité na evangelickém sboru přednese Daniel Ženatý, synodní senior ČCE. Plánovaný program:

• 9:30 rytmické bohoslužby s večeří Páně, Daniel Ženatý, Filip Keller

Setkávání bez bariér - bohoslužby, beseda

Srdeně zveme na neděli 19. listopadu k setkání bez bariér. Program: číst dál »

Sborový den s Janem Dusem

Srdečně zveme ke sborovému dni na neděli 2. dubna. Hostem bude Jan Dus z Poličky, ředitel střediska Humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

9:30 - bohoslužby s večeří Páně

11:00 - Jan Dus - zahraniční aktivity střediska Humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie

12:30 - společný oběd a společné posezení.

Sborová neděle - s Otou za Jednotou

Srdečně zveme na sborovou neděli 18. září. Po rytmických bohoslužbách bude následovat přednáška historika Oty Halamy na téma: Vznik Jednoty bratrské.

Program:  číst dál »

Sborová neděle s Lékaři bez hranic

Srdečně zveme na sborovou neděli. Po rytmických bohoslužbách bude následovat přednáška a rozhovor s Milou Janišovou o práci Lékařů bez hranic.

Program:  číst dál »

Sborový den s Liou Valkovou

Přijměte pozvání na sborový den,  na neděli 1. listopadu:

Bohoslužby s večeří Páně

Lia Valková – šest let synodní kurátorkou

Sborový den s historikem Dušanem Coufalem

Srdečně zveme na sborový den s historikem Dušanem Coufalem na neděli 2.listopadu. V souvislosti s výročím 600 let od obnoveného vysluhování podobojí promluví na téma: Světla a stíny počátků kalicha v Čechách. číst dál »

Sborový den se zdravotním klaunem

Srdečně zveme na neděli 11. května do sborového domu ČCE ve Svitavách.

• 9:30 bohoslužby - slouží David Najbrt, farář z Kostelce nad Orlicí
  • 11:00 - Zdravotním klaunem - vyprávění Davida Najbrta o jeho klaunském působení v nemocnicích
  • 12:30 - Společný oběd

Sborový den na téma misie dnes

Missio Dei (Misie Boží) - základy a výzvy misie dnešní doby je téma sborového dne, na který zveme členy i přátele našeho sboru na neděli 7. dubna.

Hostem, který poslouží kázáním Božího slova a přednáškou, bude Luděk Korpa, farář evangelického sboru v Kloboukách u Brna. číst dál »

Ředitelka Svitavské Charity hostem u evangelíků

V neděli 28.května bezprostředně po bohoslužbách promluví ředitelka Charity ve Svitavách, Blanka Homolová o činnosti Charity, službách, které Charita na svitavsku nabízí, o tom co se daří a s čím Charita zápasí.

Přijměte pozvání na bohoslužby (od 9:30), přednášku i rozhovor při kávě, čaji i pochutinách k zakousnutí. Vše v modlitebně ve Sborovém domě Evangelické církve, Poličská 3.